Jednodruhové koření
Potřebujete klasický pepř, kmín, sůl, majoránku nebo papriku ? Nebo spíše nějakou specialitku ? Vyberte si z naší široké nabídky jednodruhového koření. Budete mile překvapeni super kvalitou.
78 produktů
Anýz má sladce kořeněnou chuť, pro kterou se již mnoho let používá jako koření. K dochucení pikantních omáček, různých druhů ryb a masa, ale také sladkých jídel, k přípravě zdravých čajů.
Asa foetida je hojně používána v perské a indické kuchyni, kde nahrazuje česnek a cibuli.
Hvězdičky badyánu jsou plody stromu badyáníku pravého. Voní podobně jako anýz, ale jeho vůně je silnější a těžší. Chutná pálivě. Koření především asijské kuchyně.
Sušená nať, tedy listy stonky a květy bazalky pravé (Ocimum basilicum L.).
Zralý plod pepřovníku. Po sklizni se namáčí a loupe, následně prochází další fází vysušení. Jeho chuť je výraznější, ale ne tak palčivá.
Sušené listy s krátkými stopkami z keře vavřínu vznešeného (Laurus nobilis L.), nejčastěji označovaného jako bobkový list.
Sada koření na maso, ryby, brambory, pizzy, těstoviny, polévky či do pomazánek.
Smažená cibulka je připravená na bramborové nebo hrachové kaše. Výborně se hodí na dochucení vařených nebo pečených brambor, omelet a jiných vaječných jídel. Můžeme ji podávat i k pečeným masům nebo jen tak jí posypat chléb s máslem či sádem.
Sušená semena černuchy seté (Nigella sativa L.) - lidově zvaná jako černý kmín.
Černý pepř je ještě ne zcela zralým plodem pepřovníku. Po sklizni se nechá zapařit a následně se suší na sluníčku, dokud původně načervenalá slupka neztmavne.
Patří mezi nejběžnější druhy pepře vůbec. Hodí se do omáček, polévek a ke tmavému masu.
Sušená, jemně mletá nať česneku medvědího (Allium ursinium L.).
Mletý sušený česnek je vhodnou alternativou čerstvého česneku. Použijte 1/2 čajové lžičky tam, kde by jste použili 2 stroužky čerstvého česneku.
Sušený česnek dokáže v kuchyni jednoduše nahradit ten čerstvý, uchovává si totiž jeho chuťové vlastnosti i charakteristickou vůni.
Sušený drhnutý list dobromysli obecné (Origanum vulgare subsp. hirtum (Link)Ietsw. nebo O. onites L.). Tato bylina je známá také pod názvem oregáno.
Má sladkou chuť podobající se anýzu, proto se využívá k dokořenění chleba i sladkého pečiva, dále k dochucení rybích polévek, tvarohových a sýrových jídel, omáček, bylinkového másla, salátů.
Usušená semena hořčice bílé neboli hořčice seté (Sinapis alba L.)
Nerozvitá květní poupata hřebíčkovce vonného (Syzygium aromaticum (L..) Merr. et L.M.Perry syn. Eugenia caryophyllus (Spreng.) Bullock et S.G. harison.
Jedná se o druh chilli papriky, která se tradičně používá v mexické kuchyni. Ve světě se však implantoval do všech pokrmů, kde chceme docílit pikantní chuti. Na rozdíl od klasického pepře nedráždí žaludeční sliznici.
Sušený nepravý plod - zdužnatělá šiška (jalovčinka) jalovce obecného (Juniperus communis L.)
Pro výrobu bílého kampotského pepře se používají pouze plně zralé načervenalé bobule. Po sklizni se na několik dní namočí do vody, aby změkly a šla dobře odstranit vnější červená slupka. Bílo-béžové bobule se potom suší na slunci. Bílý kampotský pepř je aromatický s jemnou svěží příchutí.
Černý kampotský pepř se získává z ještě zelených pepřových plodů. Po sklizni se bobule suší na slunci a díky fermentačnímu procesu se zbarví do černa. Následuje pečlivé ruční vytřídění nejlepších bobulí. Poznávacím znakem kampotského černého pepře je příjemná silná ostrost s nádechem máty a eukalyptu.
Červená varianta je velmi vzácná a pochází z plně zralých neoloupaných pepřových plodů a její výrobě se věnují pouze nejzkušenější pěstitelé. Díky vysoké zralosti je pravý červený pepř obzvlášť aromatický až ovocný se silnou ostrostí.
Jedná se o sušené plody (sušené tobolky se semeny) kardamomníku obecného (Elettaria cardamomum (L.) Maton) sklízené krátce před dozráním. Rostlina se také nazývá kardamom obecný nebo kardamom pravý.
Jedná se o drcené sušené plody (sušené tobolky se semeny) kardamomníku obecného (Elettaria cardamomum (L.) Maton) sklízené krátce před dozráním. Rostlina se také nazývá kardamom obecný nebo kardamom pravý.
Jedná se o sušené zralé plody dvouletých pěstovanných odrůd kmínu kořenného (Carum carvi L.)
Jedná se o sušené zralé plody jednoletých pěstovanných odrůd kmínu kořenného (Carum carvi L.)
Sušené drhnuté špičky natě kopru vonného (Anethum herba).
Jedná se o sušené, plody (nažky) koriandru setého (Corianrum sativum L.).
Sada koření na maso, do omáček, polévek, na pečenou zeleninu, brambory.
Sada koření na guláš, gulášovou polévku, do omáček i na grilovaná masa.
Jedná se o sušený mletý kořen kurkumy dlouhé (Curcuma longa L.).
Plody Lampongu nabízí svěží vůni a má téměř citronovou chuť, jemnou ostrost a jemné hořké tóny. Ideální pro tmavé maso (zvěřina, jehněčí, hovězí) nebo na tvrdý sýr, stejně tak i do omáček a salátů.
Jedná se o sušenou, řezanou nať majoránky zahradní (Origanum majorana L.).
Tato výjimečná pepřová specialita pochází z malabarského pobřeží ležícím ve státě Kerala na jihozápadě Indie.
Bílý pepř Muntok je v podstatě černý pepř zbavený slupky. Tím pádem patří k jemnějším pepřům, jelikož právě ve vypražené slupce černého pepře se skrývá nejvíce pikantnosti.
Muškátový květ má sladce-kořeněnou a pryskyřičnatou chuť, ovšem jemnější než muškátový ořech, podobně jako silnější chuť skořice. Muškátový květ může být nahrazen oříškem, ovšem nikdy obráceně.
Muškátový květ má sladce-kořeněnou a pryskyřičnatou chuť, ovšem jemnější než muškátový ořech, podobně jako silnější chuť skořice. Muškátový květ může být nahrazen oříškem, ovšem nikdy obráceně.
Nejedná se o „oříšek“ jak naznačuje název, ale o část semene. Výrazná vůně je unikátní a tak se přidává pod všechny druhy masa, ale hlavně se přidává do pečiva.
Nejedná se o „oříšek“ jak naznačuje název, ale o část semene. Výrazná vůně je unikátní a tak se přidává pod všechny druhy masa, ale hlavně se přidává do pečiva.
Celé kuličky nového koření se nejčastěji přidávají do masových vývarů, omáček i polévek. Lehce podrcené kuličky se přidávají do marinád na kuřecí a vepřové maso, nebo do základů na guláš. Celé kuličky je možné vsypat do kořenících mlýnků
Sada koření pro přípravu asijských polévek, masových nebo zeleninových směsí a dalších pokrmů orientální kuchyně.
Paprika sladká patří mezi nejoblíbenější mleté papriky u nás i ve světové kuchyni. Má vynikající barvivost a velmi příjemnou vůni, charakteristickou po sladké paprice. Chuť je jemně nasládlá a velice delikátní.
Naše paprika sladká maďarská má barevnost od 120 ASTA, pochází ze Szegedi a patří mezi nejkvalitnější, jaké se na trhu dají sehnat. Je výborná na tepelnou úpravu a zvláště na dobarvení pokrmů, protože za tepla dokáže uvolnit více barviva, než jiné druhy paprik.
Paprika pálivá Szeged je sypká a bez hrudek, má cihlově červenou barvu. Vhodná je zejména do guláše, masových pokrmů, do omáček, na maso, do salátů, polévek, zeleninových směsí.... Dodává jídlu krásnou barvu a pikantní chuť.
Bílý pepř Penja je získáván ze zcela zralých pepřových bobulí. Po sklizni se bobule namáčejí několik dní tekoucí vodou až se vnější slupka oddělí. Krémově zbarvené bobule se potom suší na slunci. Pro bílou Penju je charakteristická silná ovocná ostrost s decentní mentolovou notou.
Černý pepř Penja se sklízí krátce před plnou zralostí a suší se na slunci. Silné intenzivní aroma s kouřovým nádechem se hodí ke všem tmavým masům a dušeným pokrmům a tmavým omáčkám.
Jeho ostrosladká chuť se výborně hodí do vinných nebo sýrových omáček. Často se kombinuje s kardamomem, koriandrem a cuminem, je součástí kari, marinád, dušených mas, polévek, ale přidává se i do čaje s medem .
Jeho ostrosladká chuť se výborně hodí do vinných nebo sýrových omáček. Často se kombinuje s kardamomem, koriandrem a cuminem, je součástí kari, marinád, dušených mas, polévek, ale přidává se i do čaje s medem .
Sušená petržel tvoří hlavní součást nádivek, polévek, vaječných jídel, salátů a těstovin. Přidat lze do mletých mas, na ryby či do marinád na grilování.
Jedná se o sušená semena pískavice (Trigonella foenum-graecum L.). Pískavice je aromatické koření velmi autentické chuti v nejvyšší dostupné jakosti. Má mírně nahořklou chuť která se vařením ztrácí. Pískavice pokrmu dodává nezapomenutelnou exotickou chuť, která lehce připomíná libeček.
Jedná se o sušená, jemně mletá semena pískavice (Trigonella foenum-graecum L.). Využívá se mimo jiné jako koření, je vynikající jako přísada do domácího chleba.
Pepř "Rajské zrno" je téměř bez vůně, o to více překvapí intenzivní ostrostí a jemnou a elegantní ořechovou notou.
Jedná se o sušený, řezaný list rozmarýnu lékařského (Rosmarinus officinalis L.).
Růžový (červený) pepř vlastně není pravým pepřem. Jsou to téměř zralé bobule stromu Schinus z Jižní Ameriky. Tyto plody se nejčastěji nakládají do nejrůznějších nálevů.
Římský kmín má velmi silnou fenyklo-anýzovou vůni, s mírným nádechem kmínu. Je ostrý a pro jeho charakteristické aroma nesmí chybět v tradičním kari.Používá se ke kořenění mletých mas, jehněčích kebabů, nebo vegetariánských jídel.
Jedná se o sušený, drhnutý list saturejky zahradní (Satureja hortensis L.). Je používána jako druh koření. Je součástí směsi koření s názvem čubrica, která je oblíbená v balkánské kuchyni pro přípravu mletých i jiných mas, zapékané zeleniny, pomazánek a polévek.
Jedná se o sušenou mletou kůru skořicovníku pravého (Cinnamomum verum), známou také jako skořicovník ceylonský.
Jedná se o sušenou kůru skořicovníku čínského (Cinnamomum cassia (L.) J. Presl (syn. Cinnamomum aromaticum Nees.), někdy také nazývaného "čínská cassia".
Jedná se o sušenou řezanou kůru skořicovníku pravého (Cinnamomum verum), známou také jako skořicovník ceylonský.
Skořice mletá má velice široké použití v kuchyni. Její lehce nasládlá chuť i vůně, dává pokrmům a zejména těm sladkým velice příjemné aroma.
Jedná se o sušený, celý květ skořicovníku (Cinnamomum aromaticum NEES. Cinnamomum cassia BLUME).
Sada koření na moučníky, dorty, do domácích limonád a kompotů.
Dopřejte si nadstandardně kvalitní čnělky květu šafránu - GARANTOVANÝ PŮVOD.
Jedná se o sušený, drhnutý list šalvěje lékařské (Salvia officinalis L. sensu lato). Šalvěj jako koření můžete použít téměř všude. Výborně se hodí k vepřovému a telecímu masu, k drůběži či mletým masům.
Roste výhradně ve vlhkých studených údolích a propastech deštných lesů v Tasmánii a Novém Jižním Walesu v Austrálii. Roční produkce této divoce rostoucí australské speciality je velmi malá. Tasmánský pepř chutná nejprve ovocně sladce a pak překvapí svou intenzivní ostrostí. Tasmánský pepř se používá s mírou, protože je ostřejší než normální černé pepře.
TGSEB = Tellicherry Garbled Special Extra Bold
Timutský pepř roste v odlehlé části nepálských Himalájí. Je to nepálská varianta sečuánského pepře.
Jedná se o sušenou, řezanou nať tymiánu (Thymus vulgaris L. nebo Thymus zygis L., nebo směsi obou druhů).
Vysoce kvalitní lusk vanilky odrůdy Bourbon, který pochází z Madagaskaru. Vanilkové lusky se v kuchyni používají nejčastěji k přípravě sladkých jídel, moučníků do zmrzliny nebo nápojů.
Voatsiperifery divoký pepř roste výhradně na Madagaskaru. Zralé červené plody rostou na mladých horních větvích až 20 m vysokých stromů v tropickém pralese. Sklizeň této rarity provádějí malí zemědělci tradičním ručním způsobem. Roční produkce je jen cca 1,5 – 2 t. Voatsiperifery divoký pepř zvaný také Bourbon-pepř není možné pěstovat, je pouze divoký.
Jedná se o usušený, na hrubo namletý oddenek zázvoru lékařského (Zingiber officinale ROSCOE).
Celé plody zeleného pepře. Zelený pepř získáme sklizní nezralých plodů pepřovníku a jejich následným usušením či zmrazením. Často se používá naložený v octovém i solném nálevu (připomíná kapary). Jeho využití je typické při přípravě steaků a paštik.