Kůry
Je známo, že kromě bylin se v lidovém léčitelství odedávna používaly kůry z různých stromů a keřů. Nejvíce účinné jsou kůry z mladých větví a větviček.
12 produktů
Sušená řezaná kůra z kořene dřišťálu obecného (Berberis vulgaris L.) lidově nazývaný dřišťál dráč nebo vančár.
Sušená řezaná kůra z mladých větví dubu letního, dubu zimního a dubu pýřitého ( Quercus robur L., Q. petraea (Matt.) Liebl., Q. pubescens Willd.).
Řezaná kůra stromu chinovníku pýřitého/červeného (Cinchona pubescens VAHL. syn. Cinchona succirubra PAV.) a dalších jmenovaných (Cinchona calisaya Wedd., Cinchona ledgeriana (Howard) Bern. Moens ex Trimen).
Jedná se o sušenou,řezanou kůru marsdenie kondurangové (Marsdenia condurango REICHB. f. syn. Marsdenia reichenbacheii TRIANA) nazývané také baňura kondurangová.
Jedná se o sušenou, řezanou kůru krušiny olšové (Frangula alnus Mill. syn. Rhamnus frangula L.)
Jedná se o vnitřní část sušené, řezané kůry lapača / lapacha rudého (Tabebuia impetiginosa (Mart. ex DC.) Standl. (syn. Handroanthus impetiginosus (Mart. ex DC.) Mattos). Této bylině se také říká "nápoj Inků".
Jedná se o sušenou mletou kůru skořicovníku pravého (Cinnamomum verum), známou také jako skořicovník ceylonský.
Jedná se o sušenou řezanou kůru skořicovníku pravého (Cinnamomum verum), známou také jako skořicovník ceylonský.
Jedná se o sušenou řezanou kůru skořicovníku čínského (Cinnamomum cassia (L.) J. Presl (syn. Cinnamomum aromaticum Nees.), někdy také nazývaného "čínská cassia".
Jedná se o sušenou,jemně mletou kůru (pudr) řemdiháku plstnatého (Uncaria tomentosa WILLD.). Více je známá po názvem vilkacora (vilcacora), unkárie nebo kočičí dráp.
Jedná se o sušenou, řezanou kůru řemdiháku plstnatého (Uncaria tomentosa WILLD.). Více je známá po názvem vilkacora (vilcacora), unkárie nebo kočičí dráp.
Jedná se o sušenou, řezanou kůru mladých druhů vrb (Salix, včetně druhů Salix purpurea L., Salix daphnoidesWILL. a Salix fragilis L.).