Jednodruhové koření
Potřebujete klasický pepř, kmín, sůl, majoránku nebo papriku ? Nebo spíše nějakou specialitku ? Vyberte si z naší široké nabídky jednodruhového koření. Budete mile překvapeni super kvalitou.
78 produktů
Anýz má sladce kořeněnou chuť, pro kterou se již mnoho let používá jako koření. K dochucení pikantních omáček, různých druhů ryb a masa, ale také sladkých jídel, k přípravě zdravých čajů.
Asa foetida je hojně používána v perské a indické kuchyni, kde nahrazuje česnek a cibuli.
Hvězdičky badyánu jsou plody stromu badyáníku pravého. Voní podobně jako anýz, ale jeho vůně je silnější a těžší. Chutná pálivě. Koření především asijské kuchyně.
Sušená nať, tedy listy stonky a květy bazalky pravé (Ocimum basilicum L.).
Zralý plod pepřovníku. Po sklizni se namáčí a loupe, následně prochází další fází vysušení. Jeho chuť je výraznější, ale ne tak palčivá.
Sušené listy s krátkými stopkami z keře vavřínu vznešeného (Laurus nobilis L.), nejčastěji označovaného jako bobkový list.
Sada koření na maso, ryby, brambory, pizzy, těstoviny, polévky či do pomazánek.
Smažená cibulka je připravená na bramborové nebo hrachové kaše. Výborně se hodí na dochucení vařených nebo pečených brambor, omelet a jiných vaječných jídel. Můžeme ji podávat i k pečeným masům nebo jen tak jí posypat chléb s máslem či sádem.
Sušená semena černuchy seté (Nigella sativa L.) - lidově zvaná jako černý kmín.
Černý pepř je ještě ne zcela zralým plodem pepřovníku. Po sklizni se nechá zapařit a následně se suší na sluníčku, dokud původně načervenalá slupka neztmavne.
Patří mezi nejběžnější druhy pepře vůbec. Hodí se do omáček, polévek a ke tmavému masu.
Sušená, jemně mletá nať česneku medvědího (Allium ursinium L.).
Mletý sušený česnek je vhodnou alternativou čerstvého česneku. Použijte 1/2 čajové lžičky tam, kde by jste použili 2 stroužky čerstvého česneku.
Sušený česnek dokáže v kuchyni jednoduše nahradit ten čerstvý, uchovává si totiž jeho chuťové vlastnosti i charakteristickou vůni.
Sušený drhnutý list dobromysli obecné (Origanum vulgare subsp. hirtum (Link)Ietsw. nebo O. onites L.). Tato bylina je známá také pod názvem oregáno.
Má sladkou chuť podobající se anýzu, proto se využívá k dokořenění chleba i sladkého pečiva, dále k dochucení rybích polévek, tvarohových a sýrových jídel, omáček, bylinkového másla, salátů.
Usušená semena hořčice bílé neboli hořčice seté (Sinapis alba L.)
Nerozvitá květní poupata hřebíčkovce vonného (Syzygium aromaticum (L..) Merr. et L.M.Perry syn. Eugenia caryophyllus (Spreng.) Bullock et S.G. harison.
Jedná se o druh chilli papriky, která se tradičně používá v mexické kuchyni. Ve světě se však implantoval do všech pokrmů, kde chceme docílit pikantní chuti. Na rozdíl od klasického pepře nedráždí žaludeční sliznici.
Sušený nepravý plod - zdužnatělá šiška (jalovčinka) jalovce obecného (Juniperus communis L.)
Pro výrobu bílého kampotského pepře se používají pouze plně zralé načervenalé bobule. Po sklizni se na několik dní namočí do vody, aby změkly a šla dobře odstranit vnější červená slupka. Bílo-béžové bobule se potom suší na slunci. Bílý kampotský pepř je aromatický s jemnou svěží příchutí.
Černý kampotský pepř se získává z ještě zelených pepřových plodů. Po sklizni se bobule suší na slunci a díky fermentačnímu procesu se zbarví do černa. Následuje pečlivé ruční vytřídění nejlepších bobulí. Poznávacím znakem kampotského černého pepře je příjemná silná ostrost s nádechem máty a eukalyptu.